Informace o úpravě lyžařských běžeckých tratí - Ski region ŽďárskoInformace o úpravě lyžařských běžeckých tratí

2. 4. 2015

Informace pro lyžaře

7:30   -1°C, 12cm sněhu
Zima pokračuje. Během dne by mělo ještě něco připadnout a na víkend hlásí teploty pod nulou a sluníčko. Pokud se nic nezmění, zítra upravíme čtyřkolkou okruh na skiareálu u Pilské nádrže a Řádkovu louku. Veselé Velikonoce!
 


23. 3. 2015

Ukončení sezóny

Je načase ukončit lyžařskou sezónu 2014-15 a trochu to shrnout. Zima sice nebyla ideální, ale lyžovalo se a to je důležité. Konečně jsme mohli vyzkoušet všechno, co jsme měli připraveno už minulý rok. Čtyřkolku, stopovač, nové trasy. Za sebe mohu říct, že se nám sezóna vydařila. Poprvé se vyrazilo 29.12. a poslední výjezd byl 17.2. Vyjela čtyřkolka i rolba. Upravovalo se nejvíce na Piláku a Řádkově louce, dále na Vodojemu, na Nádraží (Vetla), na Klafaru a nově i na Vysočanech. Stopy vedly k Novému Veselí, na Pličky směr Lhotka a na Račín. Lyžovalo se i na osvětleném okruhu ve volnočasovém areálu Pilák a na lyžích jste se poprvé mohli dostat i k Zelené hoře. Připravovali jsme tratě na párkové závody ve Velké Losenici a pro základní školy ve Žďáře. Rolba sice nemohla vyrazit na své standartní trasy, upravili jsme s ní pouze okruh na skiareálu, ale vyplatilo se to. Stopy vydržely dlouho a díky tomu se prodloužila sezóna minimálně o dva týdny, kdy byl sníh po oblevě zmrzlý a čtyřkolkou už se nedalo upravovat. Po jarních prázdninách využívali okruh na areálu lyžařské kurzy ze žďárských škol, z Bohdalova a Nového Veselí. Když už se lyžovat nedalo, pracovali jsme na značení našich tras. Už nyní můžete v okolí Žďáru narazit na oranžové směrovky pro lyžaře. Stopovač na kolech se osvědčil a je připraven na pozinkování. A to je asi tak vše...Užijte si léto a v zimě ve stopě nashledanou.


23. 2. 2015

Informace pro lyžaře

21:00   +2°C
Ve Žďáře prší. Lyžovat se nedá.


19. 2. 2015

Informace pro lyžaře

21:30   -2°C
Lyžařské podmínky ve Žďáře se nezměnily. S opatrností je sjízdný okruh na skiareálu u Pilské nádrže a Řádkova louka. Průjezdná bude i cesta na Račín. Dávejte pozor, v jednom úseku (u Vápenice) probíhá těžba a je to na sundání lyží. V okolí Žďáru je už nesouvislá vrstva sněhu, jinam se na lyžích vyrazit nedá.
 


17. 2. 2015

Informace pro lyžaře

22:30   -1°C
Dnes večer jsme rolbou naposledy upravili okruh na skiareálu a Řádkovu louku. Stopa je překvapivě pořád v dobrém stavu, jen dvě místa na trati budete muset objíždět - průjezd na Řádkovu louku a mezičku u zahrady. Rolbou jsme už přejeli na letní stání k vodárně. Pár dní se ještě bude dát lyžovat, ale další úpravu ani čtyřkolkou již neplánujeme.


16. 2. 2015

Informace pro lyžaře

21:00   -3°C
I přes celodenní sluníčko a teploty nad nulou se ve Žďáře stále lyžuje. A to nejen za Pilskou nádrží, kde je ze včerejška rolbou upraven okruh skiareál - Řádkova louka, ale také na jiných místech v okolí Žďáru, kde je stopa od čtyřkolky stará několik dní. Děkujeme za info od lyžařů z Vetly a Račína.

Paní Hana nám poslala fotky z dnešního lyžování na okruhu VetlaStopa se stále drží15. 2. 2015

Informace pro lyžaře

22:30   -1°C
I když jsou přes den teploty nad nulou, okruh na skiareálu je stále ve velmi dobrém stavu. Dokud budou noční mrazy, pokusíme se ho ještě pár dnů udržet sjízdný. Dnes večer byl znovu upraven rolbou a další úpravu plánujeme cca na úterý večer.


15. 2. 2015

Informace pro lyžaře

10:00   +1°C
Sněhu sice ubývá, ale za Pilákem se stále ještě lyžuje. Rolba dnes znovu (a možná naposledy) objela okruh na skiareálu a Řádkovu louku. Stopa je zatím v dobrém stavu. Na týden však hlásí přes den teploty hodně nad nulou. Jděte lyžovat, dokud je na čem.


14. 2. 2015

Informace pro lyžaře

8:45   -3°C
Dnes ráno jsme rolbou upravili okruh na skiareálu u Pilské nádrže a Řádkovu louku. Je najeta stopa pro klasiku a pás na bruslení.
 


13. 2. 2015

Informace pro lyžaře

14:00   +2°C
Stopy na skiareálu u Pilské nádrže jsou v dobrém stavu. Sněhu je tam dostatek, aby se mohlo ještě několik dnů lyžovat. Zítra ráno opět upravíme pětikilometrový okruh za Pilákem rolbou, stopa na klasiku a pás na bruslení. Takže na víkend bude areál připraven. Pěkná stopa vede na Račín. Na Vodojem, Vysočany a Vetlu pro nedostatek sněhu vyjíždět nebudeme. Kéž by něco ještě připadlo. Sněžení zatím nehlásí, ale noční mrazíky nám pomáhají udržet aspoň tu trochu sněhu, co na tratích máme.


Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31  >>