Informace o úpravě lyžařských běžeckých tratí - Ski region Žďársko



Informace o úpravě lyžařských běžeckých tratí

4. 2. 2015

Informace pro lyžaře

21:30   -5°C, 16cm
Odpoledne byla čtyřkolka převezena do Velké Losenice, kde jsme upravili okruh cca 3km na víkendové párkové závody. Sněhu je tam méně než ve Žďáře, tomu odpovídá i kvalita stopy. Cestu zpátky jsme absolvovali po svých (pásech), projeli jsme trasu Losenice-Bambouch-Konec světa a na požádání místních jsme ve Šlakhamrech na louce mezi Rozštípenou skálou a železniční tratí najeli dvoukilometrový (velmi pěkný) okruh. Ostatní lyžařské tratě v okolí Žďáru jsou najety z předchozích dní a jejich další úpravu neplánujeme. V tuto chvíli nejsme schopní kvalitu stop zlepšit. Musíme počkat, jestli něco nepřipadne.

Kam nemůžeme dojet, dovezou nás nadšení lyžařiVelká Losenice 4.2.2015



4. 2. 2015

Informace pro lyžaře

8:00   -9°C, 16cm sněhu, mlha
Včera večer jsme se pokusili spravit klasickou stopu na Řádkově louce. Částečně se nám to povedlo. Pokud nenapadne nový sníh, další úpravy stávajících okruhů na Piláku, Vodojemu, Vysočanech a Nádraží neplánujeme. Na rolbu je sněhu nedostatek a se čtyřkolkou už lepší stopu neuděláme. Nově dnes odpoledne vyjedeme do Velké Losenice. Čtyřkolku tam musíme převést na vozíku. Po domluvě s místními a podle toho, jak to tam bude vypadat, pokusíme se upravit okruh na víkendové závody.


3. 2. 2015

Informace pro lyžaře

10:45   0°C, 17cm sněhu
Je jasno a bezvětří. Pětikilometrový okruh na skiareálu a Řádkově louce je dnes znovu projetý. Jak stopa na klasiku, tak pás na bruslení. Přijďte si zajezdit i na druhou stranu Pilské nádrže, kde je od včerejška upraven 1,5km dlouhý okruh na klasiku - víceúčelový areál Pilák. V noci bude opět osvětlen. Nástupní místa do lyžařských stop jsou na cyklistické stezce za Jehlou a na Klafaru. Včera projeta stopa přes Hamry k Vetelské soustavě rybníků až k Peršlíku u Nového Veselí. Přesné trasy na Online sledování údržby.


2. 2. 2015

Informace pro lyžaře

23:00   -4°C, 17cm sněhu
Odpoledne jsme čtyřkolkou najeli stopu přes Hamry, Radonín k rybníku Kamenný a kolem vetelské soustavy až k rybníku Peršlík. Pozor na sjezd od Mamlase k Dívce, v tomto úseku je stopa horší, jinudy to ale nešlo. Dnes poprvé jsme zkusili upravit okruh ve volnočasovém areálu Pilák. Klasická stopa je projeta po obvodových chodnících areálu a část okruhu je v noci osvětlena. Zítra ráno vyrazíme na skiareál a Řádkovu louku a znovu tam najedeme stávající cca pětikilometrový okruh. Vodojem a Vysočany zatím projíždět nebudeme. Uvidíme, co přinesou následující dny. Přesné trasy čtyřkolky sledujte na našich stránkách v Online sledování údržby.


2. 2. 2015

Informace pro lyžaře

12:10   0°C, 15cm sněhu
Nedalo mi to a šel jsem se dnes podívat ke Kameňáku, jak to tam vypadá. Odpoledne vyjedu čtyřkolkou a pokusím se najet stopu Hamry-Radonín-Kameňák. Nově také upravíme kilometrový okruh pro klasiku ve volnočasovém areálu Pilák, který bude v noci osvětlen!!! Vzdálenost stopy od autobusové zastávky na Pilské nádrži je dvacet metrů. Přijeďte si vyzkoušet noční lyžování.


2. 2. 2015

Informace pro lyžaře

9:30   -3°C, 15cm sněhu
Dnes zatím úpravu neplánujeme. Stopy jsou najety ze sobotní noci. Nyní začalo ve Žďáře sněžit, tak počkáme, až co napadne.


1. 2. 2015

Informace pro lyžaře

9:00   -4°C, 15cm sněhu
Dnes je ve Žďáře jasno a bezvětří, stopy jsou najety už od včerejšího večera. U Piláku je upraven zhruba 5km okruh jak na klasiku, tak i pás na bruslení. Za hodinu začnou na skiareálu lyžařské závody Žďárské ligy mistrů - přijďte si zazávodit. Nastoupit do stopy můžete na cyklistické stezce za Jehlou a na sídlišti Klafar. Z noci je projetá stopa na klasiku ještě na Vysočanech a Vodojemu.


31. 1. 2015

Informace pro lyžaře

23:00   -7°C, 16cm sněhu
Na neděli bude vše najeto. Večer jsme upravili stopu na klasiku a pás na bruslení na skiareálu u Piláku a Řádkově louce. A ještě dnes v noci projedeme tratě na Vodojemu a na Vysočanech. Kudy přesně čtyřkolka jela, uvidíte na Online sledování údržby. Klasické stopy vedou už od Jehly a Klafaru.
 


31. 1. 2015

Informace pro lyžaře

17:30   -1°C, 16cm
Dnes odpoledne nám do stop něco málo připadlo, trať byla po návalu lyžařů rozježděná. Takže večer kolem sedmé vyjede čtyřkolka a znovu upraví okruh na skiareálu a Řádkovu louku. Bude najetý pás na bruslení a stopa na klasiku. Stopy povedou po cyklistické stezce od mostu za Jehlou a od sídliště Klafar směr Mamlas a Starý dvůr. Zítra dopoledne se na skiareálu konají lyžařské závody Žďárské ligy mistrů - přijďte závodit. My hned ráno vyrazíme čtyřkolkou a projedeme stávající trasu Vodojem-Pličky a od Vysočan k Zelené hoře (stopa na klasiku). 


31. 1. 2015

Informace pro lyžaře

8:00   -7°C, 14cm sněhu
Na skiareálu u Piláku a Řádkově louce je od včerejšího odpoledne upraven pětikilometrový okruh na klasiku i na bruslení. Nástupní místa jsou sídliště Klafar a cyklistická stezka u mostu za hotelem Jehla na sídlišti Libušín. Dnes ráno vyráží čtyřkolka najet stopu na Vodojem-Pličky a Vysočany-Zelená hora. Je jasno a bezvětří, vypadá to, že dnes bude ve Žďáře super lyžování.


Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  >>