Informace o úpravě lyžařských běžeckých tratí - Ski region Žďársko

Informace o úpravě lyžařských běžeckých tratí

10. 1. 2019

Informace pro lyžaře

21:45   -4°C, 45cm sněhu
Dnes nám tratě daly pořádně zabrat. V první řadě bych chtěl poděkovat Lukášovi Bártovi, který po svém zaměstnání pro vás vybojoval na čtyřkolce trasu Žďár - Vetla - Nové Veselí. S rolbou jsem zápasil na okruzích: Žďárský, Hamerský, Polničský a Škrdlovický. Pouze Losenický zůstává neupraven. Bohužel zítra budou zřejmě všechny dnešní stopy zaváté. Počasí jde opravdu z extrému do extrému. Po sezónách, kdy sníh nebyl vůbec, nám momentální sněhová nadílka dělá vrásky na čele. I když je sněhu dostatek, za těchto podmínek je jeho úprava velmi obtížná (vítr, sněžení, teploty kolem 0°C). Proto zítra rolba upraví pouze Žďárský okruh. Čtyřkolka najede klasickou stopu ve víceúčelovém areálu Pilák a poté vyrazí směr Vysočany a upraví trasu Vodojem - Lhotka. Více najet nestihneme, protože odpoledne hlásí zesílení větru až na 70km/hod a večer opět další sníh.


10. 1. 2019

Informace pro lyžaře

16:00
Nepřeháním, když říkám, že je to v lesích nebezpečné. Právě jsem odklidil další spadlý strom v průjezdu mezi Hamerským a Žďárským okruhem. Naštěstí jsem byl tentokrát vybaven motorovou pilou. I kolega na Vetelském okruhu dnes bojoval. Hromady těžkého sněhu a spousty popadaných větví na trati dávají technice i nám zabrat. Ještě nevím, co naplánujeme na zítra.


10. 1. 2019

Informace pro lyžaře

13:45
Během dopoledne upraven rolbou Žďárský, Polničský a Škrdlovický okruh. Čtyřkolka vyjela směr Vetla - Nové Veselí. Já jsem právě naložil motorovou pilu a vyrážím s rolbou zprůjezdnit cestu na Hamerský okruh. Je potřeba odklidit zlomený strom a spadané či ohnuté větve. Na zpáteční cestě z úpravy Hamerského okruhu objedu znovu i Žďárský. Zaprvé to mám po cestě a zadruhé se nám stopy místy dost zafukují. Na Velkou Losenici dnes nemá cenu jezdit a už vůbec ne rolbou. Nejdříve je potřeba prozkoumat terén, zkontrolovat cesty v lesích, a hlavně průjezd pod Peperkem. Vyrazím tam asi zítra jen na čtyřkolce vybaven motorovkou. Trochu se obávám i cesty na Račín. V lesích není v tuto chvíli bezpečno.


10. 1. 2019

Informace pro lyžaře

9:00
Máme problém na trati. V lese při průjezdu na Hamerský okruh je přes cestu zlomený strom. Bez motorové pily ho neodstraníme. Průjezd tak není možný. A vzhledem k obaleným stromům, nakloněným a popadaným větvím v cestě není vstup do lesa pro lyžaře úplně bezpečný. Obracím rolbu, objedu Žďárský a vyrazím na Polničku a Škrdlovice. Doufejme, že tam nám nebude v úpravě nic bránit.


10. 1. 2019

Informace pro lyžaře

8:15   -2ºC, 45cm sněhu
Od rána ve Žďáře opět drobně chumelí a pofukuje. Tak jako v předešlých dnech budou najeté stopy trochu zapadávat a zafukovat se. Přesto vyráží rolba. Není nač čekat. Během dopoledne bude pro klasiku i bruslení upraven Žďárský, Hamerský a Losenický okruh, po obědě bych vyrazil na Polničský a Škrdlovický. Čtyřkolka odpoledne najede klasickou stopu na Vetelském okruhu. Včas se ozveme s informacemi přímo z tratí.


9. 1. 2019

Informace pro lyžaře

21:30   -2°C, 40cm sněhu 
Rolba dnes dvakrát objela Žďárský okruh. Bylo to třeba díky dnešnímu stálému sněžení a velkému počtu lyžařů na trati. Zítra bych rád rolbou upravil všechny lyžařské okruhy - Žďárský, Hamerský, Losenický a na druhou stranu Polničský a Škrdlovický. V jakém pořadí, to se rozhodnu až ráno. Čtyřkolka také nebude zahálet a odpoledne vyrazí na Vetelský okruh až k Novému Veselí. V pátek dodělá čtyřkolka zbývající trasy: ráno Vysočany - Lhotka - Sklené - Vodojem, odpoledne průjezd lesem na Račín - konečně! Do víkendu bude vše nachystáno. 


9. 1. 2019

Informace pro lyžaře

9:00   -2ºC
Přes noc ve Žďáře napadlo dalších cca 10 cm sněhu a sněží stále. Rolba právě upravuje Žďárský okruh.


8. 1. 2019

Informace pro lyžaře

19:45   0°C
Ve Žďáře stále sněží a podle předpovědi bude sněžit zítra celý den. Ráno přesto vyjede rolba a pokusí se upravit Žďárský okruh v celé délce, jak ho známe. Odpoledne budeme upravovat čtyřkolkou okruh na párkové závody u 4.ZŠ. Ve čtvrtek už mají sněhové srážky ustat, tak bychom vyrazili i na další okruhy. Podle aktuálních podmínek čtyřkolkou i rolbou.


8. 1. 2019

Informace pro lyžaře

9:30   0°C, 8cm nověho sněhu
Přes noc nám připadlo a sněžit má i v dalších dnech. Proto zatím budeme upravovat pouze skiareál, Řádkovu louku a propojku od zimního stadionu. Je hloupost vyrážet někam dál, na nějaké dlouhé výlety, když to druhý den stejně zapadá sněhem. Dnes odpoledne po dvou letech vyjede opět rolba. Na skiareálu bude upraven pás na bruslení a dvě stopy na klasiku. Přijďte si zalyžovat a užít si "Ladovskou zimu".


7. 1. 2019

Informace pro lyžaře

13:30  -1°C

Během dopoledne jsme čtyřkolkou se stopovačem upravili okruh Polnička a Škrdlovice.  Prozatím je to všechno, protože u Hamrů máme v cestě hlubokou oranici. Na další dny slibují vydatné srážky, díky kterým by se nám mohlo podařit dojet až do Velké Losenice a třeba i rolbou.Skiareál i ostatní okruhy zůstávají ve stavu z předešlých dní. Směr Račín je v lese nedostatek sněhu pro strojovou úpravu.


Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49  >>